Filtruj według

Rodzaj prezentu

Rodzaj prezentu

Dla kogo prezent?

Dla kogo prezent?

Pomysły na prezent dla Babci

Czy to z okazji urodzin, świąt, czy Dnia Babci, chcemy nasze ukochane babunie obdarowywać najlepszymi prezentami, na jakie tylko możemy sobie pozwolić. Często jednak brakuje nam pomysłów na coś oryginalnego. Oto kilkaset propozycji na najlepszy prezent dla Babci.

Prezent dla Babci

Aktywne filtry

1 Review(s)

EKO Torba zakupowa Babcine Zakupy na obiadek dla wnucząt

14,90 zł

Bardzo trwała, duża (39x39 cm) torba zakupowa dla każdej Babci. Śmieszny nadruk sprawia, że jest to doskonały pomysł na prezent dla Babci z okazji imienin, urodzin czy na Dzień Babci.

Torbę można prać w pralce bez obawy o utratę jej jakości. Nadruk jest bardzo trwały - został wykonany w naszej pracowni!

Torba dla Babci w skrócie:

  • Gramatura - 180 g/m2
  • Materiał - 100% non wovens

Prezent dla Babci - wybierz coś wyjątkowego

Można kupić bombonierkę i kwiaty, to bardzo częsty zestaw upominkowy dla wszystkich babć i nie ma w nim nic złego, na pewno za każdym razem Babcia się ucieszy z takiego prezentu od wnuków, ale czasem warto wybrać coś ciekawszego. W końcu prawdopodobnie większość z nas daje regularnie takie właśnie zestawy czekoladki+bukiet odkąd tylko sięgamy pamięcią, a gdy prezent jest co roku taki sam, to przestaje być niespodzianką i cieszy jakby mniej. Dlatego ograniczmy obdarowywanie Babci kwiatami i przynajmniej raz na jakiś czas wysilimy się trochę bardziej.

Prezenty personalizowane

Każda Babcia lubi być doceniona. Kiedyś taką formą docenienia były własnoręcznie malowane laurki, a dziś? Cóż, to zależy od tego, jaka jest nasza Babcia i co jest dla niej ważne. Dobrym pomysłem na prezent dla Babci może być pójście z wizytą i poobserwowanie, jakie przedmioty traktuje ze szczególną czcią, które z nich są dla niej najważniejsze i o których najchętniej opowiada, a potem zastosowanie tej wiedzy przy wybieraniu prezentu. Dobrze jest zwrócić uwagę przynajmniej na takie detale jak to, czy może widać wyraźnie, że któryś kolor wybiera chętniej niż inne. To wszystko świadczy o tym, że traktujemy ją z szacunkiem i poświęcamy uwagę jej potrzebom.

Prezenty sentymentalne dla Babci

Babcie kochają wspominać. Warto to wykorzystać przy wyborze prezentu. Od dawna już nie wywołuje się zdjęć na taką skalę, jak robiło się to kiedyś - teraz każdy swoje zdjęcia trzyma w folderach w komputerze, okazjonalnie drukując pojedyncze fotografie, więc wspólne siedzenie przy albumach z setkami zdjęć i opowiadanie sobie historii o nich trochę odeszło do lamusa, ale możemy bazować na tego właśnie rodzaju emocjach przy wybieraniu upominku. Zastanówmy się, co dla naszej Babci ma wartość sentymentalną i postarajmy się jakoś do tego nawiązać w prezencie. Może to nie być łatwe, ale gdy dyskretnie podpytamy i poobserwujemy, na pewno coś wymyślimy. 

Prezenty zależne od okazji

To, czy wybrany prezent się sprawdzi, czy też nie, często jest zależne od okazji. Innego upominku będziemy potrzebować z okazji Dnia Babci, innego na jej urodziny, a jeszcze innego na Święta Bożego Narodzenia. Prezent może też nawiązywać do charakteru okazji, ale zasadniczo możemy się trzymać zasady, że na Dzień Babci obdarowujemy Babcię czymś drobniejszym, bardziej symbolicznym, natomiast na jej urodziny postarajmy się o coś wyjątkowego - czasem wręcz warto uzgodnić to z resztą rodziny i wspólnymi siłami złożyć się na jeden większy prezent, na który Babcia sama sobie nie może pozwolić. To, jakie prezenty będziemy wręczać na Boże Narodzenie trochę zależy od tradycji w naszej rodzinie i od naszych możliwości finansowych, jednak niech będzie mimo wszystko odrobinę większy niż na Dzień Babci.  

Istnieje milion sposobów na okazanie Babci, że jest dla nas ważna. Czasami najlepszym prezentem jest spędzenie z nią czasu, którego we współczesnym zabieganym świecie wiecznie brakuje, a każdy kupiony podarunek jest tylko dodatkiem, ale zadbajmy też o to, żeby i prezent był wyrazem naszej miłości do niej. Nawet, jeśli nie jest zbyt okazały, niech będzie kupiony specjalnie z myślą o Babci, schludnie zapakowany i wręczony z najpiękniejszymi życzeniami, a wtedy na pewno będzie powitany przez Babcię z radością albo nawet łzą wzruszenia.