Filtruj według

Rodzaj prezentu

Rodzaj prezentu

Dla kogo prezent?

Dla kogo prezent?

Pomysł na Prezent dla Niej?

Wokół kupowania prezentów dla wszystkich kobiet i dziewczyn narosło mnóstwo mitów ("nie kupuj kremów, bo się obrazi, że na zmarszczki, a ona przecież nie ma zmarszczek", "koniecznie kup biżuterię, każda kobieta marzy o biżuterii nawet, jak się nie przyznaje"), ale tak naprawdę kupowanie prezentu jest tym łatwiejsze, im lepiej zna się osobowość i preferencje kobiety, która ma zostać obdarowana. Jak się do tego zabrać? Sprawdź nasze pomysły na prezenty dla Kobiet - kubki, poduszki, fartuszki, kubeczki termiczne czy inne gadżety do domu, kuchni czy biura.

Prezent dla Niej

Aktywne filtry

Wyjątkowy prezent dla Niej

Podstawowa zasada to: zabierzmy się do tego wcześniej, nie kupujmy prezentu na ostatnią chwilę, bo skończymy z przedmiotem, który będzie kiepskim podarunkiem. Wybór prezentu wymaga przemyślenia, a na to z kolei potrzebny jest czas, szczególnie jeśli zamawiamy coś drogą internetową, przez sklep z prezentami. Dobrze jest też zadbać o ładne i schludne opakowanie.

Prezenty związane z zainteresowaniami

Najłatwiej jest zacząć od zorientowania się, czym dana dziewczyna się interesuje, co ją pasjonuje i czemu poświęca najwięcej czasu. Nie trzeba być sztampowym, w końcu każda z pań jest inna i to, co jedną ucieszy, drugiej w ogóle się nie przyda. Dlatego jeśli ta konkretna kobieta, której chcemy wręczyć prezent, nałogowo gotuje to warto rozważyć fartuszek kuchenny, ale jeśli nie gotuje, za to jeździ na crossie, to bez skrępowania kupujemy podarunek z tym związany, nie przejmując się, że jest "mało kobiecy" (bo może to być np. kubek z motrorem). Oczywiście to tylko przykłady, żeby ukazać, że nie ma sensu próbować nikogo zmieniać na siłę.

Prezent uniwersalny - dobry pomysł czy niekoniecznie?

Panuje przekonanie, że odpowiedni prezent to taki, który możemy wręczyć każdej kobiecie. Cóż, faktycznie, wiele prezentów jest takich, że pasują do każdego i każda kobieta czy dziewczyna znajdzie dla nich jakieś zastosowanie. Ale czy jest to dobry pomysł? W końcu prezent ma być przeznaczony dla konkretnej osoby i zawsze jest milej wiedzieć, że był celowo dopasowany do potrzeb obdarowywanego. I tutaj sprawa się rozbija o kwestię tego, z jakiej okazji i dla kogo ma być to prezent. Jeśli kupimy wybrance naszego serca prezent z rodzaju uniwersalnych, może się poczuć lekko dotknięta, że nie poświęciliśmy temu uwagi, ale z drugiej strony będzie to doskonały wybór dla na przykład koleżanki z pracy, którą chcemy obdarować jakimś drobiazgiem z okazji jej urodzin czy Dnia Kobiet. Generalnie wystrzegajmy się tzw. "zbieraczy kurzu", które nie są ani ładne, ani do niczego nie służą, ale czasem lepiej kupić coś neutralnego niż nie trafić z prezentem.

Miłe upominki

Nie zawsze prezent musi być praktyczny, czasem wystarczy, że sprawi przyjemność. Takimi właśnie prezentami są wszelkiego rodzaju drobne upominki, na które bez okazji trochę szkoda pieniędzy, ale są bardzo miłe, gdy ktoś nam je wręcza. W zabieganym współczesnym świecie często oczekujemy od także od przedmiotów, że będą służyć najlepiej do wielu różnych czynności, ale istnieją okazje, podczas których najważniejsze jest to, żeby okazać obdarowywanej osobie, że jest dla nas ważna, myślimy o niej i chcemy dla niej jak najlepiej. W takim wypadku możemy sobie pozwolić na kupno czegoś "niepraktycznego", ale za to sympatycznego.

Warto też na koniec pamiętać, że rodzaj prezentu zależy również od okazji i stopnia zażyłości. Innej wielkości powinien być prezent na urodziny dla żony, a innej dla współpracownicy z okazji awansu. Przede wszystkim jednak niech będzie dobrany do konkretnej osoby, bo zawsze przyjemniej jest dostać prezent, po którym widać, że jest przemyślany i wybrany celowo, a nie jest kolejnym "zbieraczem kurzu" kupionym na ostatnią chwilę.